Cibule jako skvělý pomocník v boji s běžnými nemocemi

Cibule je vynikající do salátů a smažená jako příloha, ale mnozí lidé na ni nedají dopustit jako na přírodní lék, který nesmí chybět v žádné domácnosti. Cibule je nesmírně univerzálním přírodním lékem, díky vysokému obsahu síry obsahuje spoustu antiseptických a antibiotických látek. Ty pomáhají tělu bojovat s volnými radikály, které způsobují chronická onemocnění, jako je například rakovina.

Cibule zvyšuje imunitu, zastavuje zvracení, léčí respirační onemocnění a pomáhat při léčbě cukrovky, problémům se srdcem, snižuje cholesterol a artritidu.

Cibuli používali už původní obyvatelé Ameriky k léčbě nachlazení a chřipky. Dokonce i Světová zdravotnická organizace považuje cibuli za zdraví prospěšnou a uznává, že zmírňuje respirační infekce, bronchitidu, kašel a zácpy.

Na co všechno a jak cibuli využít?

Kašel

Cibuli oloupeme a rozkrojíme na polovinu, na každou část dáme lžíci hnědého cukru a na hodinu zakryjeme, cibule pustí šťávu a vznikne sirup. Abyste se zbavili kašle, pijte po lžičkách tento sirup alespoň dvakrát denně. Síra v cibuli má antibakteriální vlastnosti, které zabíjejí mikroby způsobující kašel.

Síra obsažená v cibuli funguje také jako detoxikační látka ,která uvolňuje toxiny z těla. Její protizánětlivé vlastnosti snižují bolest a zánět, ke kterým dochází při kašli.

Boj proti vypadávání vlasů

Uvařte trochu vody s cibulí a použijte tuto tekutinu pro opláchnutí vlasů před použitím šamponu. Pomůže vám to v boji proti vypadávání vlasů. Antimikrobiální vlastnosti zastaví tvorbu lupů, zatímco antioxidanty zabrání nejen vypadávání vlasů, ale podpoří růst silnějších a pevnějších vlasů.

Uvolnění hrudní kongesce

Rozdrťte cibuli, přidejte kokosový olej a připravte si ze směsi pastu.  Potřete si pastou hruď a přikryjte ji ručníkem. Cibule funguje jako přirozené antibiotikum a posiluje imunitní systém. Páry, které cibule vylučuje, také působí jako expektorans, který uvolňuje hlen v hrudníku způsobující kašel.

Zklidnění dítěte s kolikou

Chcete-li uklidnit dítě s koliku, dejte mu lžičku cibulového čaje každou hodinu, dokud se nezklidní. Cibule má vlastnosti, které uvolní svaly, posilují žaludek a regulují trávení. Povařte nakrájenou žlutou cibuli v malém množství vody a nechte ji před scezením vychladnout.

Zklidnění hmyzího kousnutí

Položte kousek cibule nebo naneste trochu čerstvé cibulové šťávy na místo hmyzího štípnutí, abyste jej zklidnili. Protizánětlivé vlastnosti cibule sníží zánět a nepříjemný pocit svědění.

Ušní infekce

Nakrájenou cibuli vložte do tenké ponožky a zavažte. Položte ponožku na ucho a přidržte ji na místě čepicí. Nechejte přiloženou, dokud bolest neodezní.

Řezné rány

Přiložte rozkrojenou cibuli na řeznou ránu. Bude fungovat jako antiseptické činidlo, které rychle zastaví krvácení. Antibiotické a protizánětlivé vlastnosti pomáhají léčit ránu, zatímco antimikrobiální vlastnosti zabrání infekci.

Zklidnění bolavého krku

Udělejte odvar z cibulových slupek. Trochu se napijte a vykloktejte. Pokud je chuť nesnesitelná, můžete přidat trochu citronu a medu. Protizánětlivé vlastnosti cibule snižují bolest a zánět v krku.

Zvracení

Nastrouhejte cibuli a vymačkejte v plátýnku nebo jiné tenké látce a shromážděte cibulovou šťávu. Uvařte trochu mátového čaje a nechte ho vychladnout. Vypijte dvě lžičky cibulové šťávy a počkejte pět minut. Pak vypijte dvě lžičky mátového čaje. Opakujte to až dokud nepřestanete zvracet.

Čištění vzduchu

Cibule vyčistí vzduch odsátím a pohlcením bakterií a virů ze vzduchu.

Léčení slunečních nebo drobných popáleniny

Třete opatrně čerstvou cibulí o spáleninu, aby se zabránilo infekci. Sírové sloučeniny rychle urychlují regeneraci pokožky a snižují pálení a zarudnutí.

Horečka

Nakrájejte několik tenkých plátků cibule. Naneste trochu kokosového oleje na spodek vašich chodidel a přiložte tenké plátky na klenbu každého chodidla. Zabalte chodidla do igelitového obalu a překryjte ponožkou. Cibule vyčerpá přes noc z těla toxiny, bakterie a nemoc.

Zdroj: https://www.kendamil.cz/cibule-skvely-pomocnik-boji-beznymi-nemocemi-zde-naleznete-12-uzitecnych-rad-cibuli-pouzit/